Fulya Yurdumetin

Dijital Pazarlama Uzmanı

Fulya Yurdumetin

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Reklamlar

İşler İyi Giderken Reklam Yapmak Faydalıdır, İşler Kötü Gittiği Zaman İse Zorunluluk...

İşletmemizin fiziki varlığından daha çok internet ortamındaki varlığının önemli olduğu bu teknoloji çağında, yoğun rekabet ortamında öne çıkabilmemizin biricik yolu dijital reklam yayını yapmaktan geçiyor. Peki ama neden bu kadar büyük önem taşıyor? 

İşletmemizi dijital ortamda bir web sitesiyle, harita konum kaydıyla, sosyal medya hesaplarıyla vb. pek çok şekillerde var ediyoruz. Bir anlamda sanal ofislerimizi/mağazalarımızı açıyoruz.  

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi eğer işletmemiz çıkmaz bir sokaktaysa varlığından kimsenin haberi olmayacaktır. Örneğin, sosyal medya kullanıcı sayısının çok artması nedeniyle yapılan algoritma güncellemeleri yüzünden ne yazık ki işletmemiz için yaptığımız paylaşımlar yüz binlerce takipçimiz olsa dahi çok çok sınırlı bir kitleye gösteriliyor. Yani bir anlamda devasa internet coğrafyasının çıkmaz sokaklarından birinde kayboluyor.

(…)

(…) 

İşte bu yüzden, daha çok müşteriye hitap etmek isteyen, daha çok satış yapmak isteyen, işini büyütmek isteyen tüm işletme sahiplerinin reklam yapması bir zorunluluktur. Çünkü reklam demek; çıkmaz sokakta yer alan işletmemizi alıp, potansiyel alıcımız olabilecek insanların akınına uğrayan bir ana caddeye taşımak demektir.  

Getirisi ve faydası ile kıyaslandığında çok düşük maliyetler üstlenerek yararlanılabilecek dijital reklamlar, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çağımızın getirdiği müthiş bir rekabet fırsatıdır. Kıran kırana misali yaşanan rekabet savaşlarında, dijital reklam silahını doğru ve etkili kullanan bir işletme olarak konumlandığınız taktirde, bu savaşın kazananlarından olacağınızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 

Dijital platformlar tarafından, reklam yayınlayabilmek için basit birkaç yönergeyi takip etmek yeterli olacakmış gibi bir izlenim yaratılıyor olsa da işin gerçeği şudur ki; dijital reklamlarımızı anlamlı sonuçlar elde edecek şekli ile yönetebilmek oldukça kompleks ve birbirinden bambaşka kulvarlarda uzmanlık becerileri gerektiren bir seviyeye evrilmiş durumdadır. Bu nedenle, işin tüm inceliklerinin farkında olan biz dijital pazarlama uzmanlarının işletme sahiplerine altını çizerek söylediğimiz şey şudur; lütfen işletmenizin dijital yönetimini profesyonel ellere emanet edin. Önemini yeterince bilmediğiniz için yapabileceğiniz hatalardan, eksikliklerden, gereksiz maliyet yüklerinden, verimsiz/düşük getiri oranlarından kurtulun ve belki de en önemlisi, asıl işiniz için harcamanız gereken zamandan çalmak zorunda kalmayın. 

Aşağıda reklam yayınlarıyla ilgili ne tip çalışmalar yaptığımın geniş özetlerini bulabilirsiniz. Tüm sorularınız, bilgi talepleriniz ve profesyonel desteğim için dilediğiniz iletişim kanalından bana ulaşabilirsiniz. En hızlı geri dönüşü sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyacağım.

Başarıya birlikte koştuğumuz günlerde buluşmak dileğiyle…

Dijital Pazarlama Sistem Kurulumu

Dijital reklam yayınlarımıza başlamadan önce 1 defaya mahsus yapılacak Dijital Pazarlama Sistem Alt Yapınızın Eksiksiz Kurulması ilk sırada yer alan ve en önemli adımımız olacak. 

İşin içine çok fazla teknik bilginin girdiği bu aşama yeterince iyi ele alınamadığı için reklam yayını yapılmasına rağmen arzu edilen dönüşleri yakalayamayan işletmelere sık sık rastladığımı söylemek isterim. 

Reklamlarımızı yönetirken ayrı ayrı açılacak tüm reklam hesaplarının, yardımcı panellerin ve dijital işletme hesaplarının hem birbiriyle hem de web sitemizle uyumlu ve bütünleşik çalışabilmesi, yani veri entegrasyonlarının yapılması kritik bir önem taşıyor. 

Süreci aşağıdaki 4 aşama halinde ele alacağım; (…)

(…) 

Aşama 1: Dijital Hesaplar

Öncelikle dijital işletme hesaplarınızın kusursuz hale getirilmesi gerekiyor. Yazılım alt yapısı, tasarım ve işlevsellik açısından web sitenizi, algoritmayla uyumlu olacak şekilde de sosyal medya hesaplarınızı ve varsa Google harita konum kaydınızı dikkatle kontrol edecek ve olası eksiklikleri tamamlamanız için size rehberlik edeceğim. 

Reklam yayını için şart olan sosyal medya işletme sayfalarınız/hesaplarınızı da eğer yoksa doğru ve işlevsel bir şekilde açacak veya gerekli hassas kontrollerden geçireceğim. 

Aşama 2: Reklam Hesapları

Ardından reklamlarımızı yayınlamayı planladığımız platform için reklam hesaplarınızı dikkatle kuracağım. Örneğin Google reklamları için  Google Ads hesabının, Facebook ve/veya Instagram reklamları için Meta Business Manager hesabının, LinkedIn Ads hasabının vb. Daha önce açılmış reklam hesaplarınızın varsa tüm kontrollerini yapacak ve gerekli hassas ayarlamalarını tamamlayacağım. 

Aşama 3: Yardımcı Paneller

Veri ölçümlemeleri için çok önemli olan yardımcı panel hesaplarınızı (Google Analytics, Google Tag Manager, Google Search Console, Google Merchant Center vb.) aynı titiz yaklaşımla kuracak ve tüm hassas ayarlarını yapacağım. Eğer varsa çeşitli testlerden geçirecek ve tüm kontrollerini sağlayacağım. 

Aşama 4: Hesap/Panel Entegrasyonları

Yukarıda pek çoğuna örnek verdiğim hesapların bazılarını web sitemizle entegre olabilmeleri için, özel yazılım kodu parçacıklarını (Örneğin Facebook için Pixel kodu, Google için Analytics kodu vb) site yazılımına ekleyerek entegrasyon bağlantılarını yapacağım. Ayrıca sadece web sitemizle değil sonuçları sağlıklı ölçümleyebilmemiz için birbirleriyle de veri alışverişi yapabilmelerini mümkün kılacak bağlantılarını tanımlayacağım. 

Ve işte şimdi hazırız. Hem bütün dişlileri tıkır tıkır dönen ve verimli çalışan bir makinaya hem de tüm gelişmeleri izleyeceğimiz kapsamlı bir kontrol paneline artık sahibiz. 

Google Reklamları

Google’da arama yapan kullanıcıların %96’sı sadece ilk sayfa sonuçlarıyla ilgileniyor. Ziyaretçilerin %65’i sadece ilk 3 sıra ile ilgileniyor. Bu nedenle işletmemizin sunduğu hizmetler, ürünler vb. ilgili bir arama yapıldığında web adresimizin ve varsa Google harita kaydımızın ilk sıralamalarda yerini alabilmesi hayatidir. İlk sıralamalarda yer alabilmenin biricik yolu da reklamlardır ve sizler için süreci profesyonel seviyede yönetiyorum.

Amacımıza uygun olarak aşağıda önemli alt detaylarına açıklık getirmeye çalıştığım Google reklam türlerinin bazılarından veya duruma göre hepsinden yararlanıyorum.

Belirli bir coğrafi bölge ile sınırlı ürün/hizmet satışı gerçekleştiren bir işletmeyseniz yerel aramalarda Google harita konum kaydınız hayati öneme sahip demektir.

Özellikle rekabetin yüksek olduğu sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler için Google işletme konum kaydının sıralamada yükselebilmesini, adres, telefon gibi hemen erişilebilirlik bilgilerinin öne çıkmasını bu reklam modelinden yararlanarak sağlıyorum. 

Ayrıca reklam dışı çözümler olarak (özellikle reklam yasağı olan sektörler için önemli) gene yüksek sıralamada görüntülenebilmeniz için hesap optimizasyonunuzu sağlayacağım, SEO odaklı hesap kalitesini iyileştirici müdahalelerde bulunacağım aylık hesap yönetiminizi de üstlenebilirim. 

Google harita konum kaydınızın sıfırdan açılması veya sık sık karşılaştığımız gibi hesabınızın askıya alınması probleminizi çözmem için de bana ulaşabilirsiniz. 

Önemli Not: Lütfen Gerçek Bir İşletme Değilseniz İletişime Geçmeyiniz! 

Kullanıcı Google arama motorunda sizin işletmenizin sunduğu hizmetlerle ilgili bir arama yaptığında ilk sonuçlarda görüntülenebilmek bu reklam modeliyle sağlanır. 

Reklamdan etkili geri dönüşler alabilmek için 3 konuya azami dikkat ve özen göstermek gerekir. Bunlar; reklamın çıkılacağı anahtar kelime çalışması, reklam uzantıları ve reklam kalite puanıdır. 

Bütçenizin boşa harcanmasını tamamen engelleyecek ve amacınıza yönelik etkileşimler almanızı sağlayacak tüm çalışmaları büyük bir titizlikle yönetiyorum.

Bir web sitesini ziyaret eden kullanıcıların %95’inin bir daha o siteyi ziyaret etmediğini biliyor muydunuz? Bu reklam modelinde amacımız web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların izini sürerek daha sonrasında tekrar tekrar karşılarına çıkarak hatırlatıcı olmaktır. Çünkü, web sitesinde hedeflenen asıl amaca (satış, form doldurma, telefon çağrısı alma vs) ulaşılana kadar o kullanıcının zihnine en az 7 kez dokunmamız gerektiğini söyler istatistikler. Satın alma psikolojisini de dikkate alarak harekete geçirici etkili söylem, etkili banner tasarımı, etkili kampanya yönetimi ile çalışmalarımı yürütüyorum.

Eğer e-ticaret faaliyeti gösteriyorsanız arama sonuçlarında ürünlerinizin listelenmesi için gereken tüm panel kurulumlarını, entagrasyonlarını ve web site optimizasyonlarınızı yaparak etkin kampanyaları yönetiyorum.

Uygulamalar her geçen gün daha fazla önem taşıyan bir şekilde yaygınlaşıyor. Gelir modeliniz bir uygulama aplikasyonuna dayalıysa yararlandığım reklam modelidir. Uygulamanız için etkili tanıtım kampanyaları yürüterek yüksek indirme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyorum.  

Instagram Reklamları

Türkiye, Instagram kullanıcı sayısına göre tüm dünyada 1. sırada! 53 milyon kullanıcımızın bulunduğu Instagram platformunu alışveriş severlerin %75’i ürün keşfi için kullanıyor. Tüm bu parlak rakamlar reklam mecrası olarak kullanmak için Instagramın ne kadar doğru bir seçim olacağını adeta haykırıyor. 

Instagram reklamlarından verim alamadığından şikayetçi olan reklam verenler için hemen şu kritik öneme sahip noktayı belirtmek isterim. (…) 

(…) Instagram reklamlarınızı verim odaklı yönetebilmenin biricik yolu Meta Business Manager panelini kullanmaktan geçiyor. Çünkü tüm hassas ayarları, tüm hassas kurulum ve entegrasyonları yapabilmek ancak bu platform sayesinde mümkün olabiliyor. Eğer reklamlarınızı Instagram uygulaması üzerinden yayınlıyorsanız verimsizliğinizin en büyük nedeninin bu durum olduğunu düşünebilirsiniz. 

Instagram reklamlarının başarısına etki eden çok fazla sayıda etken var. Ancak;

  • Doğru ve Eşgüdümlü Çalışan Sistemler Bütününün Kurulması
  • Doğru Zamanlama
  • Doğru Hedef Kitle
  • Doğru Tasarlanmış Görselller
  • Doğru İfade Edilmiş Söylemleri

başı çeken önem noktaları olarak sayabilirim. 

Yüksek ilgi çekiciliğe sahip bir işletme olarak Instagram konumlanmanızı almak istiyorsanız bana ulaşın!

Harcadığınız zaman, emek ve bütçenin karşılığını alamadığınızı düşünüyorsanız bana ulaşın!

Herhangi bir sorunuz için de lütfen bana ulaşmaktan çekinmeyin.

Facebook Reklamları

Türkiye’de 35 milyon kullanıcı sayısıyla Facebook reklamlarımız için en önemli kanallarımızdan biri olma özelliğini korumaya devam etmektedir.

Facebook reklamları profesyonel seviyede yönetildiğinde mükemmel geri bildirimler ve sonuçlar almamızı sağlayan bir platformdur. Temel amacım her zaman kullandığımız reklam bütçesinden en yüksek getiri oranını yakalamak. Bu nedenle, amaca uygun doğru reklam türlerini, doğru stratejilerle kurgulayarak hassasiyetle çalıştığım hedef kitlenizin karşısına en etkili söylem ve görsellerle çıkıyorum.

LinkedIn Reklamları

Özellikle orta-büyük ölçekli firmaların B2B ticaret hedeflerinde çok etkili sektörel hedeflemeler yapabilmemize olanak sağlayan LinkedIn reklam kanalından yararlanıyorum. LinkedIn kurumsal satışlarda %66 etkililik oranıyla tüm sosyal medya kanalları içinde 1. Sırada yer almaktadır.

YouTube Reklamları

YouTube 57,5 milyon kullanıcı sayısı ile Türkiye’de 1. sırada yer alan sosyal medya platformu olarak büyük önem taşıyor. Marka bilinirliğinizi arttırmak, web sitenize trafik çekmek, yeniden pazarlama (Remarketing) çalışmalarınızı sürdürmek ya da artık bir gelir modeli olarak oldukça öne çıkan bir kavram olan YouTube kanalınızı büyütmekle ilgili pek çok konuda desteğim sizlerle. 

Twitter Reklamları

Twitter, Türkiye’de 12 milyon kullanıcı sayısıyla en düşük kullanıcı sayısına sahip bir platform olarak karşımıza çıkıyor olsa da, en eğitimli kitleyi ve en çok resmi hesabı barındırması açısından hem B2B hem de B2C pazarlama aktiviteleri için önem taşımaktadır. İşletmenizin hedefleri için uygun bir platform olarak düşünmemiz halinde başta marka presteji olmak üzere bu reklam modeliyle ilgili tüm çalışmalarınızı yürütüyorum. 

TikTok Reklamları

Türkiye TikTok kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ediyor ve ağırlıklı olarak genç nüfusu barındırmasının dışına çıkacak gibi görünüyor. Video içeriklerin fotoğraf/yazı içeriklere göre çok daha fazla ilgi görmeye başladığı günümüzde TikTok’un yükselişini yakından takip ediyorum. Şimdilik daha çok genele hitap eden ürünler/hizmetler için uygun bir platform olarak düşünülmesinde yarar olan TikTok reklamlarından işletmenizin yapısı ve hedefleri uygunluk gösterdiği takdirde yararlanabiliyorum. 

E-Posta Pazarlama

Müşterimiz olmuş kişilerle marka bağımızı sürekli tutmak, bizim doğrudan kontrolümüz dışında kalan reklam mecralarında yaşanacak herhangi bir aksilikte müşterilerimize ulaşabiliyor olabilmek adına eğer bütçe uygunluğu varsa gerekli otomasyonları kurarak çalışmalarım arasında yer veriyorum.

Dijital İşletme Hesaplarının Doğru Yapılandırılması Hayatidir!

Web Sitenizin ve Sosyal Medya Hesaplarınızın Yeterince İşlevsel Olduğundan Emin Misiniz? 

Hemen Kontrol Edebiliriz! “Ücretsiz” Analiz İçin Başvuru Formunu İletmeniz Yeterli. 

“Aslında Tüm Savaşlar, Savaş Meydanına Çıkılmadan Önce Kazanılır…”

Rekabet Kıran Kırana Bir Savaş Misali. Hazırlıklarımızı Nasıl Yapacağız? İşte Detaylar… 

“Ölçemediğiniz Hiçbir Şeyi Kontrol Edemez, Kontrol Edemediğiniz Hiçbir Şeyi Yönetemezsiniz…”

Matematik Asla Yalan Söylemez. Çalışmalarımızın Performansını Ölçümleyecek ve Daha da Yüksek Performans İçin Sürekli İyileştirmeler Yapacağım. Peki Ama Nasıl? Yanıtlar Bir Tık Uzağınızda. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunuyum.

Kariyerimin yarısını uluslararası faaliyet gösteren saygın firmalarda yönetici pozisyonunda (satış & pazarlama) çalışarak geçirdim. (…) 

Bugün, Daha İyi Yarınlar İnşa Etmek İçin En Doğru Zaman! Bugün Tanışalım!

Dijital Reklamlar

İşler İyi Giderken Reklam Yapmak Faydalıdır, İşler Kötü Gittiği Zaman İse Zorunluluk…

İşletmemizin fiziki varlığından daha çok internet ortamındaki varlığının önemli olduğu bu teknoloji çağında, yoğun rekabet ortamında öne çıkabilmemizin biricik yolu dijital reklam yayını yapmaktan geçiyor. Peki ama neden bu kadar büyük önem taşıyor? 

İşletmemizi dijital ortamda bir web sitesiyle, harita konum kaydıyla, sosyal medya hesaplarıyla vb. pek çok şekillerde var ediyoruz. Bir anlamda sanal ofislerimizi/mağazalarımızı açıyoruz.  

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi eğer işletmemiz çıkmaz bir sokaktaysa varlığından kimsenin haberi olmayacaktır. Örnek vermek gerekirse, sosyal medya kullanıcı sayısının çok artması nedeniyle yapılan algoritma güncellemeleri yüzünden ne yazık ki işletmemiz için yaptığımız paylaşımlar yüz binlerce takipçimiz olsa dahi çok çok sınırlı bir kitleye gösteriliyor. Yani bir anlamda devasa internet coğrafyasının çıkmaz sokaklarından birinde kayboluyor.

(…)

(…) 

İşte bu yüzden, daha çok müşteriye hitap etmek isteyen, daha çok satış yapmak isteyen, işini büyütmek isteyen tüm işletme sahiplerinin reklam yapması bir zorunluluktur. Çünkü reklam demek; çıkmaz sokakta yer alan işletmemizi alıp, potansiyel alıcımız olabilecek insanların akınına uğrayan bir ana caddeye taşımak demektir.  

Getirisi ve faydası ile kıyaslandığında çok düşük maliyetler üstlenerek yararlanılabilecek dijital reklamlar, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çağımızın getirdiği müthiş bir rekabet fırsatıdır. Kıran kırana misali yaşanan rekabet savaşlarında, dijital reklam silahını doğru ve etkili kullanan bir işletme olarak konumlandığınız taktirde, bu savaşın kazananlarından olacağınızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 

Dijital platformlar tarafından, reklam yayınlayabilmek için basit birkaç yönergeyi takip etmek yeterli olacakmış gibi bir izlenim yaratılıyor olsa da işin gerçeği şudur ki; dijital reklamlarımızı anlamlı sonuçlar elde edecek şekli ile yönetebilmek oldukça kompleks ve birbirinden bambaşka kulvarlarda uzmanlık becerileri gerektiren bir seviyeye evrilmiş durumdadır. Bu nedenle, işin tüm inceliklerinin farkında olan biz dijital pazarlama uzmanlarının işletme sahiplerine altını çizerek söylediğimiz şey şudur; lütfen işletmenizin dijital yönetimini profesyonel ellere emanet edin. Önemini yeterince bilmediğiniz için yapabileceğiniz hatalardan, eksikliklerden, gereksiz maliyet yüklerinden, verimsiz/düşük getiri oranlarından kurtulun ve belki de en önemlisi, asıl işiniz için harcamanız gereken zamandan çalmak zorunda kalmayın. 

Aşağıda reklam yayınlarıyla ilgili ne tip çalışmalar yaptığımın geniş özetlerini bulabilirsiniz. Tüm sorularınız, bilgi talepleriniz ve profesyonel desteğim için dilediğiniz iletişim kanalından bana ulaşabilirsiniz. En hızlı geri dönüşü sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyacağım.

Başarıya birlikte koştuğumuz günlerde buluşmak dileğiyle…

Dijital Pazarlama Sistem Kurulumu

Dijital reklam yayınlarımıza başlamadan önce 1 defaya mahsus yapılacak Dijital Pazarlama Sistem Alt Yapınızın Eksiksiz Kurulması ilk sırada yer alan ve en önemli adımımız olacak. 

İşin içine çok fazla teknik bilginin girdiği bu aşama yeterince iyi ele alınamadığı için reklam yayını yapılmasına rağmen arzu edilen dönüşleri yakalayamayan işletmelere sık sık rastladığımı söylemek isterim.

(…)

(…) 

Reklamlarımızı yönetirken ayrı ayrı açılacak tüm reklam hesaplarının, yardımcı panellerin ve dijital işletme hesaplarının hem birbiriyle hem de web sitemizle uyumlu ve bütünleşik çalışabilmesi, yani veri entegrasyonlarının yapılması kritik bir önem taşıyor. 

Süreci aşağıdaki 4 aşama halinde ele alacağım;

Aşama 1: Dijital Hesaplar

Öncelikle dijital işletme hesaplarınızın kusursuz hale getirilmesi gerekiyor. Yazılım alt yapısı, tasarım ve işlevsellik açısından web sitenizi, algoritmayla uyumlu olacak şekilde de sosyal medya hesaplarınızı ve varsa Google harita konum kaydınızı dikkatle kontrol edecek ve olası eksiklikleri tamamlamanız için size rehberlik edeceğim. 

Reklam yayını için şart olan sosyal medya işletme sayfalarınız/hesaplarınızı da eğer yoksa doğru ve işlevsel bir şekilde açacak veya gerekli hassas kontrollerden geçireceğim. 

Aşama 2: Reklam Hesapları

Ardından reklamlarımızı yayınlamayı planladığımız platform için reklam hesaplarınızı dikkatle kuracağım. Örneğin Google reklamları için  Google Ads hesabının, Facebook ve/veya Instagram reklamları için Meta Business Manager hesabının, LinkedIn Ads hasabının vb. Daha önce açılmış reklam hesaplarınızın varsa tüm kontrollerini yapacak ve gerekli hassas ayarlamalarını tamamlayacağım. 

Aşama 3: Yardımcı Paneller

Veri ölçümlemeleri için çok önemli olan yardımcı panel hesaplarınızı (Google Analytics, Google Tag Manager, Google Search Console, Google Merchant Center vb.) aynı titiz yaklaşımla kuracak ve tüm hassas ayarlarını yapacağım. Eğer varsa çeşitli testlerden geçirecek ve tüm kontrollerini sağlayacağım. 

Aşama 4: Hesap/Panel Entegrasyonları

Yukarıda pek çoğuna örnek verdiğim hesapların bazılarını web sitemizle entegre olabilmeleri için, özel yazılım kodu parçacıklarını (Örneğin Facebook için Pixel kodu, Google için Analytics kodu vb) site yazılımına ekleyerek entegrasyon bağlantılarını yapacağım. Ayrıca sadece web sitemizle değil sonuçları sağlıklı ölçümleyebilmemiz için birbirleriyle de veri alışverişi yapabilmelerini mümkün kılacak bağlantılarını tanımlayacağım. 

Ve işte şimdi hazırız. Hem bütün dişlileri tıkır tıkır dönen ve verimli çalışan bir makinaya hem de tüm gelişmeleri izleyeceğimiz kapsamlı bir kontrol paneline artık sahibiz. 

Google Reklamları

Google’da arama yapan kullanıcıların %96’sı sadece ilk sayfa sonuçlarıyla ilgileniyor. Ziyaretçilerin %65’i sadece ilk 3 sıra ile ilgileniyor. Bu nedenle işletmemizin sunduğu hizmetler, ürünler vb. ilgili bir arama yapıldığında web adresimizin ve varsa Google harita kaydımızın ilk sıralamalarda yerini alabilmesi hayatidir. İlk sıralamalarda yer alabilmenin biricik yolu da reklamlardır ve sizler için süreci profesyonel seviyede yönetiyorum.

Amacımıza uygun olarak aşağıda önemli alt detaylarına açıklık getirmeye çalıştığım Google reklam türlerinin bazılarından veya duruma göre hepsinden yararlanıyorum.

Belirli bir coğrafi bölge ile sınırlı ürün/hizmet satışı gerçekleştiren bir işletmeyseniz yerel aramalarda Google harita konum kaydınız hayati öneme sahip demektir.

Özellikle rekabetin yüksek olduğu sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler için Google işletme konum kaydının sıralamada yükselebilmesini, adres, telefon gibi hemen erişilebilirlik bilgilerinin öne çıkmasını bu reklam modelinden yararlanarak sağlıyorum. 

Ayrıca reklam dışı çözümler olarak (özellikle reklam yasağı olan sektörler için önemli) gene yüksek sıralamada görüntülenebilmeniz için hesap optimizasyonunuzu sağlayacağım, SEO odaklı hesap kalitesini iyileştirici müdahalelerde bulunacağım aylık hesap yönetiminizi de üstlenebilirim. 

Google harita konum kaydınızın sıfırdan açılması veya sık sık karşılaştığımız gibi hesabınızın askıya alınması probleminizi çözmem için de bana ulaşabilirsiniz. 

Önemli Not: Lütfen Gerçek Bir İşletme Değilseniz İletişime Geçmeyiniz!

Kullanıcı Google arama motorunda sizin işletmenizin sunduğu hizmetlerle ilgili bir arama yaptığında ilk sonuçlarda görüntülenebilmek bu reklam modeliyle sağlanır. 

Reklamdan etkili geri dönüşler alabilmek için 3 konuya azami dikkat ve özen göstermek gerekir. Bunlar; reklamın çıkılacağı anahtar kelime çalışması, reklam uzantıları ve reklam kalite puanıdır. 

Bütçenizin boşa harcanmasını tamamen engelleyecek ve amacınıza yönelik etkileşimler almanızı sağlayacak tüm çalışmaları büyük bir titizlikle yönetiyorum.

Bir web sitesini ziyaret eden kullanıcıların %95’inin bir daha o siteyi ziyaret etmediğini biliyor muydunuz? Bu reklam modelinde amacımız web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların izini sürerek daha sonrasında tekrar tekrar karşılarına çıkarak hatırlatıcı olmaktır. Çünkü, web sitesinde hedeflenen asıl amaca (satış, form doldurma, telefon çağrısı alma vs) ulaşılana kadar o kullanıcının zihnine en az 7 kez dokunmamız gerektiğini söyler istatistikler. Satın alma psikolojisini de dikkate alarak harekete geçirici etkili söylem, etkili banner tasarımı, etkili kampanya yönetimi ile çalışmalarımı yürütüyorum.

Eğer e-ticaret faaliyeti gösteriyorsanız arama sonuçlarında ürünlerinizin listelenmesi için gereken tüm panel kurulumlarını, entagrasyonlarını ve web site optimizasyonlarınızı yaparak etkin kampanyaları yönetiyorum.

Uygulamalar her geçen gün daha fazla önem taşıyan bir şekilde yaygınlaşıyor. Gelir modeliniz bir uygulama aplikasyonuna dayalıysa yararlandığım reklam modelidir. Uygulamanız için etkili tanıtım kampanyaları yürüterek yüksek indirme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyorum.  

Instagram Reklamları

Türkiye, Instagram kullanıcı sayısına göre tüm dünyada 1. sırada! 53 milyon kullanıcımızın bulunduğu Instagram platformunu alışveriş severlerin %75’i ürün keşfi için kullanıyor. Tüm bu parlak rakamlar reklam mecrası olarak kullanmak için Instagramın ne kadar doğru bir seçim olacağını adeta haykırıyor. 

Instagram reklamlarından verim alamadığından şikayetçi olan reklam verenler için hemen şu kritik öneme sahip noktayı belirtmek isterim. (…) 

(…) Instagram reklamlarınızı verim odaklı yönetebilmenin biricik yolu Meta Business Manager panelini kullanmaktan geçiyor. Çünkü tüm hassas ayarları, tüm hassas kurulum ve entegrasyonları yapabilmek ancak bu platform sayesinde mümkün olabiliyor. Eğer reklamlarınızı Instagram uygulaması üzerinden yayınlıyorsanız verimsizliğinizin en büyük nedeninin bu durum olduğunu düşünebilirsiniz. 

Instagram reklamlarının başarısına etki eden çok fazla sayıda etken var. Ancak;

  • Doğru ve Eşgüdümlü Çalışan Sistemler Bütününün Kurulması
  • Doğru Zamanlama
  • Doğru Hedef Kitle
  • Doğru Tasarlanmış Görselller
  • Doğru İfade Edilmiş Söylemleri

başı çeken önem noktaları olarak sayabilirim. 

Yüksek ilgi çekiciliğe sahip bir işletme olarak Instagram konumlanmanızı almak istiyorsanız bana ulaşın!

Harcadığınız zaman, emek ve bütçenin karşılığını alamadığınızı düşünüyorsanız bana ulaşın!

Herhangi bir sorunuz için de lütfen bana ulaşmaktan çekinmeyin.

Facebook Reklamları

Türkiye’de 35 milyon kullanıcı sayısıyla Facebook reklamlarımız için en önemli kanallarımızdan biri olma özelliğini korumaya devam etmektedir. (…)

(…) Facebook reklamları profesyonel seviyede yönetildiğinde mükemmel geri bildirimler ve sonuçlar almamızı sağlayan bir platformdur. Temel amacım her zaman kullandığımız reklam bütçesinden en yüksek getiri oranını yakalamak. Bu nedenle, amaca uygun doğru reklam türlerini, doğru stratejilerle kurgulayarak hassasiyetle çalıştığım hedef kitlenizin karşısına en etkili söylem ve görsellerle çıkıyorum.

LinkedIn Reklamları

Özellikle orta-büyük ölçekli firmaların B2B ticaret hedeflerinde çok etkili sektörel hedeflemeler yapabilmemize olanak sağlayan LinkedIn reklam kanalından yararlanıyorum. LinkedIn kurumsal satışlarda %66 etkililik oranıyla tüm sosyal medya kanalları içinde 1. Sırada yer almaktadır.

YouTube Reklamları

YouTube 57,5 milyon kullanıcı sayısı ile Türkiye’de 1. sırada yer alan sosyal medya platformu olarak büyük önem taşıyor. Marka bilinirliğinizi arttırmak, web sitenize trafik çekmek, yeniden pazarlama (Remarketing) çalışmalarınızı sürdürmek ya da artık bir gelir modeli olarak oldukça öne çıkan bir kavram olan YouTube kanalınızı büyütmekle ilgili pek çok konuda desteğim sizlerle. 

Twitter Reklamları

Twitter, Türkiye’de 12 milyon kullanıcı sayısıyla en düşük kullanıcı sayısına sahip bir platform olarak karşımıza çıkıyor olsa da, en eğitimli kitleyi ve en çok resmi hesabı barındırması açısından hem B2B hem de B2C pazarlama aktiviteleri için önem taşımaktadır. İşletmenizin hedefleri için uygun bir platform olarak düşünmemiz halinde başta marka presteji olmak üzere bu reklam modeliyle ilgili tüm çalışmalarınızı yürütüyorum. 

TikTok Reklamları

Türkiye TikTok kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ediyor ve ağırlıklı olarak genç nüfusu barındırmasının dışına çıkacak gibi görünüyor. Video içeriklerin fotoğraf/yazı içeriklere göre çok daha fazla ilgi görmeye başladığı günümüzde TikTok’un yükselişini yakından takip ediyorum. Şimdilik daha çok genele hitap eden ürünler/hizmetler için uygun bir platform olarak düşünülmesinde yarar olan TikTok reklamlarından işletmenizin yapısı ve hedefleri uygunluk gösterdiği takdirde yararlanabiliyorum. 

E-Posta Pazarlama

Müşterimiz olmuş kişilerle marka bağımızı sürekli tutmak, bizim doğrudan kontrolümüz dışında kalan reklam mecralarında yaşanacak herhangi bir aksilikte müşterilerimize ulaşabiliyor olabilmek adına eğer bütçe uygunluğu varsa gerekli otomasyonları kurarak çalışmalarım arasında yer veriyorum.

Dijital İşletme Hesaplarının Doğru Yapılandırılması Hayatidir!

Web Sitenizin ve Sosyal Medya Hesaplarınızın Yeterince İşlevsel Olduğundan Emin Misiniz? 

Hemen Kontrol Edebiliriz! “Ücretsiz” Analiz İçin Başvuru Formunu İletmeniz Yeterli. 

“Ölçemediğiniz Hiçbir Şeyi Kontrol Edemez, Kontrol Edemediğiniz Hiçbir Şeyi Yönetemezsiniz…”

Matematik Asla Yalan Söylemez. Çalışmalarımızın Performansını Ölçümleyecek ve Daha da Yüksek Performans İçin Sürekli İyileştirmeler Yapacağım. Peki Ama Nasıl? Yanıtlar Bir Tık Uzağınızda. 

“Aslında Tüm Savaşlar, Savaş Meydanına Çıkılmadan Önce Kazanılır…”

Rekabet Kıran Kırana Bir Savaş Misali. Hazırlıklarımızı Nasıl Yapacağız? İşte Detaylar… 

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunuyum.

Kariyerimin yarısını uluslararası faaliyet gösteren saygın firmalarda yönetici pozisyonunda (satış & pazarlama) çalışarak geçirdim. (…)

Bugün, Daha İyi Yarınlar İnşa Etmek İçin En Doğru Zaman! Bugün Tanışalım!

×
WhatsApp Anında İletişim Hattı
×